„Csapdába csalt fény”
A CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál hivatalos eseményeihez csatlakozva a Fény Nemzetközi Éve tiszteletére a magyar kortárs művészet kiválóságainak részvételével kamara kiállítást rendezünk 2015. október 2-18. között. Nyitva naponta 10:00-18:00 óra között. Cím: Kiskép Galéria, 1014 Budapest, Országház utca 8.
Kiállító művészek: Balogh Eleonóra, Borbás Dorka, Borkovics Péter, Botos Péter, Czebe István, James Carcass, Csala Zsuzsa, Gáspár György, Gonzales Gábor, Hegyvári Bernadett, Kecskés Krisztina, Köblitz Birgit, Lendvai Péter, Lukácsi László, Melcher Mihály, M.Tóth Margit, Pattantyús Gergely, Sipos Balázs, Smetana Ágnes, Soltész Melinda, Szilcz Mariann, Szőke Barbara, Szűr-Szabó Edit, Török Sára, Varga Dóra, Vida Zsuzsa
Az üveg része mindennapi életünknek. Világszerte tudósok és mérnökök százai kutatják és fejlesztik e bonyolult fizikai tulajdonságokkal rendelkező, számos iparágat éltető anyagot.
A Fény Nemzetközi Éve alkalmából emlékezünk azokra a magyar feltalálókra, akik évekkel megelőzték a világot a fotó, az optika és a lézertechnika területén és ünnepeljük azokat, akik a művészi szándék kifejezésének sajátos eszközéül választották az üveget.
Öt évvel ezelőtt a mutermek.com művészeti blogba kerestünk beszélgető partnereket, így ismerkedtünk meg egy szűk társaságot alkotó művészközösség néhány prominens tagjával. Már az első műterem-látogatások után tudtuk, hogy nagy kincsre bukkantunk.
A hetvenes években kibontakozó stúdióüveg-mozgalom mára beérett, a magyar stúdióüveg világszínvonalú, művészeink sorozatosan kapják a fontos nemzetközi díjakat, alkotásaik ott vannak a legtekintélyesebb kortárs múzeumokban és gondosan megválogatott nagyértékű magángyűjteményekben. Örömünkre szolgál, hogy a Budai Várban, galériánkban is látható néhány e jeles alkotásokból.
Komoly mesterségbeli tudással, nagy precizitással, ezerszer begyakorolt mozdulatokkal, méltósággal fújják, vágják, öntik, formálják, türelemmel csiszolják az üveget.
Átöröklött hagyományokat visznek tovább, ugyanakkor járatlan utakra hívnak bennünket, hogy átadják a felfedezés örömét.
Közben mindig ott a dilemma, hogy meddig merészkedhet a művész, aki szinte visszaretten e káprázatos anyag ragyogásának csábításától, mely azáltal kel életre, hogy rabul ejti, ugyanakkor átereszti a fényt.
ELŐZŐ: „Egy hittérítő nővér Kínában”
KÖVETKEZŐ: Töklámpások
LÁTOGATÓK KOMMENTJEI ( 0 )
Kövesd a kommenteket RSS-en, vagy a saját weblapodról.