Móri Szabadiskola
A móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítványát 22 éve magánemberek, művészek, mesteremberek alapították, a helyet a Móri Önkormányzat adja. 1994 óta nyaranta művésztelepet és nyári táborokat szerveznek hivatásos képző- és iparművészek részvételével illetve gyerekek számára. .
Mór központjában, a későbarokk stílusú Lamberg Kastély volt gazdasági épületeit a helyi művészközösség önkéntes munkával alakította át a művésztelep igényeinek megfelelően. A hely infrastruktúrájának fejlesztését és fenntartását az Alapítvány saját erőből fedezi.
A helyre hozott kútházban működik a fazekas műhely, a volt szamár- és lóistálló a felújítás után jelenleg műhelyeknek és egy kiállító teremnek ad helyet.
A műhelyekben szakemberek és mesterek vezetésével a magas művészetekben és népi mesterségekben meglévő technikai ismeretek átörökítése és tanítása folyik.
Egész évben nyitva áll a kortárs hazai és nemzetközi művészeti élet szereplői számára. A művésztelepen készült alkotások képezik az Alapítvány állandó kiállításának alapját.
Az egyes műhelyek önfenntartóak, év közben művészi kivitelezési munkákban működnek közre.
Több műfajban tevékenykednek: Hagyományos népi fazekasság, cserépkályha készítés, rakuzás,
szobrászat, viaszveszelytéses és precíziós bronzöntés, kézműves kovácsolás,fafaragás, nemeztextil falikárpit,
tűzzománc, grafika és szitanyomás, fotózás és camera obscura, művészkönyvek.
Állandó jelleggel sem állami, sem önkormányzati pénzügyi támogatásban nem részesül.
Állandó fizetett munkatársa nincs. Az Alapítvány tagjai önkéntes és ingyenes munkájukkal több millió forinttal gyarapítják Mór város vagyonát.
A közösség tagjai becsülik egymást, és a vezetésükre bízott műhelyeket. Nyitott szellemben és kultúrált körülmények között fogadják a vendégként érkező művészeket és megrendelőket.
Mór, 2012. augusztus 2.
A bejegyzés a www.moriszabadiskola.hu honlap anyaga alapján készült saját fotóanyagunkkal illusztrálva.
ELŐZŐ: Szerencsi Szabadiskola
KÖVETKEZŐ: Kusnyár Eveline
LÁTOGATÓK KOMMENTJEI ( 0 )
Kövesd a kommenteket RSS-en, vagy a saját weblapodról.